parallax background

Mezoterapia


Od strony technicznej mezoterapia jest metodą bezpośredniego...

...dostarczenia składników aktywnych do głębszych, żywych warstw naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Procedura ta najczęściej jest wykonywana na twarz i szyję, ale można ją wykonać również na innych częściach ciała. Polega na precyzyjnym i bezpośrednim podaniu substancji czynnych, za pomocą iniekcji do określonej warstwy skóry. Iniekcje mogą być wykonane śródskórnie lub podskórnie i wykonywane są za pomocą sterylnych igieł, dobieranych do gęstości preparatu oraz przewidzianej głębokości iniekcji.

Preparaty w mezoterapii:

  • VIT C (kwas askorbinowy) - redukuje wolne rodniki, poprawia nawodnienie, rozjaśnia skórę i redukuje przebarwienia, przyspiesza regenerację skóry
  • DMAE (Dimetyloaminoetanol) - roztwór o właściwościach ujędrniających, przeznaczony do mezoterapii. Związek ten jest prekursorem acetylocholiny - neurotransmitera zaangażowanego w skurcz i napięcie mięśni. Preparat zwalcza wiotkość skóry, poprawia jej gęstość i elastyczność.
  • KRZEMIONKA Organiczna - przyspiesza gojenie się ran, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych oraz wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych
  • Neofound - preparat włoskiej firmy Love Cosmedical przeznaczony do korekcji powierzchownych  i średnich zmarszczek, drobnych blizn oraz redukcji wiotkości skóry i wyrównywania jej struktury. Zawarty w składzie kwas hialuronowy o dwóch różnych masach cząsteczkowych doskonale się uzupełnia jeszcze dokładniej poprawiając napięcie i elastyczność skóry oraz zapobiegając jej starzeniu. Dodatkowym atutem jest działanie antyoksydacyjne preparatu. Reserveratrol oraz acetylocysteina zapobiegają zniszczeniom oksydacyjnym komórek, a niacynamid intensywnie nawilży skórę.
  • OLIGELEMENTY - stosowane w mezoterapii skóry, twarzy, włosów, w przypadkach łojotoku.
  • dr cyj-Dr. Cyj Hair Filler - unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego podawanych w formie wkłuć, która hamuje wypadanie oraz stymuluje odrastanie włosów, zagęszcza je i pogrubia. Preparat pobudza angiogenezę w obrębie mieszków włosowych i hamuje apoptozę. Przywraca pigmentację i stymuluje formowanie nowych włosów. Innowacyjność preparatu polega na opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych, które działają jeszcze 14 dni po aplikacji. Terapia polega na dostarczeniu substancji aktywnych do cebulek włosowych. Podczas zabiegu wykonuje się serię mikro-wkłuć w skórę głowy w powierzchowne warstwy skóry właściwej.

 

Mezoterapia mikroigłowa (Dermapen)

Zabieg tym urządzeniem pozwala na stosowanie terapii u pacjentów z wiotką i cienką skórą, stymuluje tworzenie nowego kolagenu. System charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, co pozwala na przeprowadzanie zabiegów z jego użyciem nawet w najtrudniej dostępnych obszarach, takich jak okolice oczu czy ust.

Poprzez innowacyjny system mikro-nakłuwania możemy wykonywać zabiegi dające spektakularne efekty nie wyłączając jednocześnie pacjenta z życia codziennego. Ponadto na drugi dzień po zabiegu utrzymuje się niewielkie zaczerwienie okolicy poddanej zabiegowi, w kolejnym dniu pacjent całkowicie wraca do normalnego funkcjonowania.

Mezoterapia igłowa Bielsko-Biała