parallax background

Bye-Bye Pigment – remover Long-Time-Line i Laserowe usuwanie makijażu permanentnego


Usuwanie Makijażu Permanentnego


Bye-Bye Pigment – remover Long-Time-Line

Ostatnie lata to okres wielkiego zainteresowania makijażem permanentnym na świecie. Kobiety pokochały go i chcą go mieć. Na rynku pojawiło się wiele metod wykonywania makijażu, rozmaite urządzenia i barwniki. Wzrosła także bardzo znacząco ilość salonów w których można go wykonać. Wraz ze wzrostem liczby wykonywanych zabiegów rośnie zapotrzebowanie na usuwanie makijażu permanentnego. W tej branży jak i w innych zdarzają się bowiem błędy w sztuce. W ostatnim czasie pojawiły się preparaty do usuwania makijażu permanentnego, które aplikuje się do skóry w określony sposób. Również marka Long-Time-Liner opracowała preparat do usuwania starego makijażu permanentnego lub tatuaży.

Bye-Bye Pigment, podobnie jak wszystkie kolorowe pigmenty LONG-TIME-LINER®, został opracowany i jest produkowany w laboratorium Long-Time-Liner w Monachium. W trosce o najwyższą jakość i bezpieczeństwo zabiegów marka Long-Time-Liner opracowała nasz produkt, który jest skuteczny, a jednocześnie możliwie delikatny dla skóry. W związku z tym produkt Bye-Bye Pigment nie zawiera kwasów i substancji toksycznych. Bye-Bye Pigment bazuje na roztworach alkalicznych. W zależności od poziomu pH skóry, alkaliczny roztwór preparatu do usuwania pigmentu może wnikać w skórę głębiej niż kwasy czy sole. Dlatego zabieg z użyciem Bye-Bye Pigment jest bardzo skuteczny i minimalizuje jego negatywny wpływ na skórę.
Roztwór preparatu wprowadzany jest do pokrytego pigmentem fragmentu skóry przy użyciu aparatu Conture Liner DUO LONG-TIME-LINER®. Dochodzi wtedy do chemicznej ekstrakcji kolorowych pigmentów. Remover wnika w skórę i wiąże się z cząsteczkami obecnego w niej kolorowego pigmentu, dookoła którego powstaje swego rodzaju skorupka. W ten sposób rozerwaniu ulega połączenie pomiędzy pigmentami a komórkami skóry. Bye-Bye Pigment zaprojektowano z myślą o tym, by nie był on kompatybilny z komórkami skóry. Dlatego jak tylko dojdzie do absorpcji kolorowych pigmentów przez Remover LONG-TIME-LINER®, dochodzi do odłączenia preparatu od skóry. W ten sposób niepożądany kolorowe pigmenty są wyciągane ze skóry. Wskutek transportowania pigmentu związanego z preparatem, na powierzchni skóry tworzy się strupek, który zawiera niepożądane kolorowe pigmenty.

Preparat do usuwania makijażu permanentnego Bye-Bye Pigment wykazuje podobne właściwości chemiczne co kolorowe pigmenty. Oznacza to, że łatwo wiąże się z cząsteczkami pigmentów. Dzięki temu może rozpoznać i usunąć wszystkie kolorowe pigmenty, w tym pigmenty typu Camouflage, z którymi np. nie potrafi uporać się terapia laserem. Preparat do usuwania makijażu permanentnego LONG-TIME-LINER® eliminuje kolorowe pigmenty, jednocześnie chroniąc skórę. W zależności od pigmentacji (jej wielkości i głębokości), koniecznych jest kilka zabiegów usuwania pigmentu.
Usuwanie makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi

W jaki sposób laser usuwa tatuaż i makijaż permanentny?
Wysoka energia emitowana przez laser w sposób natychmiastowy jest selektywnie absorbowana przez pigmenty co powoduje ich rozbicie na małe cząsteczki. Następnie część z nich od razu jest „wydmuchiwana” spod skóry, a pozostałe zostają wchłonięte przez organizm i bezpiecznie wydalone z niego przez układ limfatyczny.

Skuteczność zabiegu zależy przede wszystkim od sprzętu jakim jest usuwany tatuaż oraz od metody i głębokości wykonania tatuażu. Kolejnym elementem są tuszę oraz kolory jakie zostały zastosowane podczas pigmentacji.

Skuteczne usuwania tatuaży zapewni laser Nd:Laser GLOVCON® Q-switch ND YAG Laser ten posiada źródło światła o dwóch długościach fal światła, każda jest przeznaczona do innego koloru i rodzaju tuszu. ( 1064 nm oraz 532 nm – pracujące w trybie Q-switched )